Дистанційне навчання

Добірка матеріалів з розділу "Дистанційна освіта"





1. Як технічно організувати дистанційне навчання – покрокова інструкція http://bit.ly/33LwF2M

2. Як вони це роблять. Вчительки початкової, базової та старшої шкіл про організацію оцінювання і дистанційного навчання http://bit.ly/3anfc37

3. Матеріали та інструменти для дистанційного навчання від фінського проєкту (+приклад онлайн-уроку) http://bit.ly/2JKxoIt, http://bit.ly/2Vtmayx, http://bit.ly/2VUEOzC, http://bit.ly/2ZfRtiz

4. Як працювати в Google-клас: покрокова інструкція http://bit.ly/3bGXNms

5. Як використовувати YouTube у дистанційному навчанні http://bit.ly/39O51Uh

6. Дистанційне навчання в 3-4 класах: інструкції, приклади уроків та комунікації з батьками http://bit.ly/2yz4d8Z

7. 10 ЛАЙФХАКІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ і порада батькам – вчителька математики про дистанційне навчання http://bit.ly/2VdGDWP

8. Як організувати дистанційне навчання для дітей з ООП. Досвід вчителів http://bit.ly/3a5Odbi

9. Працювати з класом онлайн. Як гімназія “Очаг” навчає дистанційно http://bit.ly/3egl2pz

10. Як розробити дистанційний урок для 1-2 класів – інструкція від вчительки http://bit.ly/2yvy3ez

11. Простою мовою: які рекомендації щодо дистанційного навчання дає латвійське міністерство освіти своїм учителям http://bit.ly/2KaVlIX

12. Як організувати дистанційне навчання: досвід директорів шкіл https://bit.ly/34UOQ6V

13. Практики та підходи до дистанційного навчання – рекомендації для вчителів http://bit.ly/2YaInDB

14. Як сільська школа використовує власну онлайн-платформу (і як це зробити іншим закладам) http://bit.ly/2SkkFki

15. Трудове і фізкультура онлайн – як учителі проводять уроки на відстані http://bit.ly/3aWrCyz

16. Дистанційне навчання: як зацікавити учнів – поради від учительки

17. Найважливіше – підтримка. Як дистанційно навчаються старші школярі у Фінляндії http://bit.ly/3nj9aHN

18. Як поєднати дистанційне навчання з інклюзивним http://bit.ly/2xSuoYd

19. Як створити ефективний контент уроків української для формувального оцінювання – лайфхаки від вчительки  http://bit.ly/2zNU8pc

20. Освіта може стати більш суспільною справою, а не просто послугою. Засновник PISA про школи після пандемії http://bit.ly/2AiOJ9T

21. Уроки карантину. Що радять директори шкіл http://bit.ly/3dOPSoC

22. Уроки карантину: що радять учителі http://bit.ly/3cU2Y2H

23. Коли освіта в пріоритеті. Як школи і батьки співпрацювали дистанційно http://bit.ly/3hooW10

24. Онлайн-навчання для дітей з ООП – як зробити його доступнішим http://bit.ly/37A636N

25. Змішане навчання. Як вчителі працюють і офлайн, і онлайн http://bit.ly/3d7chxS

26. Недистанційна освіта під час карантину: 10 фактів про те, як в Індії учні навчають учнів http://bit.ly/32lVXF5

27. Навчання в зимовий локдаун: що рекомендує Київ своїм закладам освіти http://bit.ly/38RzClo

28. Як учителю створити презентацію до уроку – відеоінструкція http://bit.ly/39dzdde






Методичні рекомендації щодо організації дистанційного навчання
( українська мова та українська  література)

У зв’язку з тимчасовим призупиненням освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, з метою виконання навчальної програми, створення умов для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій учнів засобами технологій дистанційного навчання рекомендуємо:
1.              Організувати дистанційне навчання учнів відповідно до календарно-тематичного планування предмета на II семестр цього навчального року.
2.              Здійснювати навчання предмета шляхом застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій дистанційного навчання.
3.              Для вивчення тем  підібрати творчі завдання для учнів, подані у підручниках, відповідно до теми кожного уроку з метою  реалізації змістових компонентів.
4.              Передбачити виконання учнями диференційованих завдань, роботу з різними джерелами інформації.
5.              Перевірку мовних знань і вмінь здійснювати переважно за допомогою тестових завдань, розроблених учителем залежно від змісту матеріалу, що вивчається.
6.              Скоротити обсяг теоретичного матеріалу з мови на користь практичної діяльності, цим самим збільшити можливості для формування предметних і ключових компетентностей.
7.              Для отримання зворотного зв’язку із учнями використовувати електронну пошту, онлайн-тестування та ін., для забезпечення дистанційного навчання учнів використовувати власні веб-ресурси або веб-ресурс закладу освіти.
8.              Організувати надання індивідуальних консультацій за допомогою відеозв'язку, чату.
9.              Для організації дистанційного навчання використовувати:
-        навчальну та методичну літературу з української мови і літератури, рекомендовану МОН, зазначена в «Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України», що розміщений на офіційних сайтах Міністерства, Інституту модернізації змісту освіти.
-        різні освітні веб-ресурси та онлайн-платформи, віртуальні класні кімнати, мультимедійні матеріали,  навчальні відеофільми, відео- та аудіозаписи лекцій, семінарів тощо; інтерактивні вправи, «віртуальні дошки» та ін.
10. Скласти тематичне планування на цей період, де врахувати, які теми можуть бути винесені на самостійне вивчення й рекомендувати учням їх опрацювати, а які теми потребують роз’яснення вчителя.
11. Не забувати  про існування шкільного підручника з української мови і української літератури. Завдання для роботи з підручником має бути обов’язковим для всіх учнів, оскільки підручники є загальнодоступними. Складні для самостійного опрацювання теми не варто пропонувати учням. Список завдань має містити чітко зазначені параграфи, сторінки та перелік вправ чи інших видів роботи.
15.Шановні колеги, не ставмо свій предмет на п’єдестал. Пам’ятаймо, що учневі треба самостійно опанувати матеріал ще …надцяти предметів, тому кількість матеріалу на вивчення нової теми та кількість завдань на закріплення та оцінювання потрібно продумувати так, щоб вони одночасно були  змістовними, на відповідному науковому рівні, доступними, цікавими, і не потребували на виконання великих часових та фізичних (робота за комп’ютером має свої часові обмеження) затрат.
12.Дистанційне навчання можна проводити у двох формах: онлайн і офлайн. Уроки онлайн – обмін інформацією в режимі прямої трансляції (вебінар). Перша умова проведення: учні та вчитель повинні бути забезпечені відповідним технічним обладнанням (ноутбук, планшет або комп’ютер з веб-камерою), мати підключення до мережі Інтернет. Друга умова: усі учні, роз’єднані територіально, повинні в призначений час приступити до роботи. Форми навчання у такому випадку використовують традиційні, але дещо модифіковані. При цьому між учителем та учнівською аудиторією існує безпосередній зв’язок: пряма відео трансляція, демонстрування презентації (зокрема колективний перегляд відео); обмін документами Microsoft Office; демонстрування робочого столу або активних програмних додатків із комп’ютера вчителя.
При використанні офлайн технологій матеріали уроку зберігаються на платформі для проведення дистанційного навчання, учні можуть опрацювати їх у будь-який час. Якщо відповідної платформи немає, або далеко не всі учні мають доступ до якісного сигналу мережі Інтернет, радимо скористатися іншими соціальними мережами: вайбер, інстаграм, телеграм канал та ін. багато вчителів уже давно створили групу у вайбері і підтримують тісний зв'язок як з учнями, так і з батьками. Під час карантину вчитель у групу викладає завдання, оговорює терміни виконання, критерії оцінювання, учні своєю чергою надсилають вчителеві виконані завдання на особистий номер (без загального доступу). Не забуваймо про правила спілкування в групі, які радимо створювати разом з учнями, оскільки це буде стимулювати їх до неухильного дотримання цих правил.
13.Пам’ятаймо про індивідуальний підхід до учнів. Тому завдання мають бути диференційовані (комусь достатньо виконати тести, а хтось може написати творче завдання). Можна з самого початку визначитись у скільки балів яке завдання оцінюється. А можна електронною поштою розіслати індивідуальні завдання до певного уроку.
14. Обов’язково повинен бути контроль з боку батьків під час такої форми навчання. По-перше, дитині доведеться значно більше часу проводити перед монітором (а ще ж і підручник в електронному вигляді!), тому необхідно відслідковувати, щоб були перерви. По-друге, стежити, щоб діти не працювали в «нічну зміну», адже підлітки полюбляють гуляти нічним Інтернетом.
15.Методика дистанційного навчання української літератури – нова форма й інший рівень взаємодії педагога й здобувачів освіти,  який передбачає виконання завдань, прослуховування, тестування, слухання,  читання текстів, і головне – зворотний зв'язок з учителем у  процесі навчання. Академічна свобода вчителя дозволяє обрати словеснику форми й методи реалізації дистанційного навчання:онлайн-консультації вчителів, вебквести, інтерактивні вправи, уроки через Skype тощо.
 Під час організації дистанційного навчання з української літератури доцільно працювати через онлайн-платформи, використовувати методики «Переверненого класу» чи іншого типу змішаного навчання. Методика навчання за принципом «Перевернений клас» або змішане навчання передбачає самостійне прочитання здобувачами освіти літературного твору,  а практичні завдання закріплюються в класі чи під час групових робіт.  Цю методику використовують при традиційному  (класному) навчанні, вона буде ефективною й під час карантину, якщо роботи учнів перевіряти дистанційно.
 Окрім чіткого переліку літературних творів, запланованих для вивчення під час карантину, важливо також надати покрокові інструкції батькам і дітям, як організувати самостійну роботу вдома. Наприклад: прочитайте літературний твір, перегляньте відеоурок, створіть ментальну карту, виконайте інтерактивну вправу, скриншот виконаного завдання надішліть на електронну пошту вчителя тощо.
16. Існує багато електронних ресурсів, які стануть у пригоді вчителеві української мови і літератури. Їх можна використовувати як під час звичного освітнього процесу – на уроках, – так і під час дистанційного навчання. Пропонуємо до вашої уваги деякі з них:

Фонд «Відкрита політика» записав відео уроки з української мови, української літератури, історії України для підготовки до ЗНО, ДПА. Заходьте на сайт фонду за покликанням:  https://dostupnaosvita.com.ua/video-lessons ГО «Фонд «Відкрита політика» організовано за підтримки Міністерства освіти і науки України, Української національної інформаційної агенції (УНІА) «Укрінформ», Освітнього порталу «Педагогічна преса». Наразі на цій платформі розміщено 22 відео уроки з української мови і літератури. Банк уроків постійно поповнюється. Радимо скористатися уроками від фонду, особливо коли немає можливості записати власні уроки й оперативно розмістити для перегляду учням.

Сайт Олександра Авраменка – доцента Київського університету імені Бориса Грінченка - ,http://xn--80aafnzkijm.xn--j1amh/; http://ippo.kubg.edu.ua/ekspres-uroky
На сайті Київського університету імені Бориса Грінченка зібрано всі уроки відомого мовознавця Олександра Авраменка, які за своєю наповнюваністю відповідають деяким темам з української мови або ж можуть бути використані учнями з метою підвищення свого рівня культури мовлення. Експрес-уроки української мови від Олександра Авраменка вчитель може рекомендувати учням з метою ознайомлення конкретного слововживання з подальшим обговоренням у гугл-класі. Можна запропонувати учням створити відеоролик за аналогією до уроків О.Авраменка і презентувати під час відновленого освітнього процесу, або прикріпити на платформі у дистанційному класі для обговорення.

В епоху мобільних додатків вивчати мови стає значно цікавіше та зручніше. Щодо української, то перший такий додаток розробила команда освітнього проекту «Мова – ДНК нації». Він називається Mova і доступний для безкоштовного завантаження в Google Play та App Store. Головного ж «учителя» на ім’я Лепетун ви імовірно вже неодноразово зустрічали. Адже цей кумедний язичок знімається у мультиках, вчить нас правилам із картинок в інтернеті та книжки «Українська легко!». А в цьому застосунку Лепетун допомагає засвоїти правила правопису, вивчити наголоси і фразеологізми, а також боротися з калькою і русизмами. Крім того, у додатку є вправи на засвоєння матеріалу, а веселі та корисні картинки з правилами можна додавати у вибране. Використовуючи дотепні, часом жартівливі картинки, на яких зображено головного героя Лепетуна, можна ознайомити учнів (здебільшого 5-9 класів, хоча й старшокласникам це не завадить) з окремими орфограмами, пунктограмами, з лексикою, граматикою, стилістикою. Допоможуть ці картинки дітям також зрозуміти значення прислів’їв, фразеологізмів.

Орієнтовні завдання для учнів:

-        За допомогою конкретної ілюстрації відновіть правило написання м’якого знака (або іншого правила).
-        До кожної картинки напишіть назву орфограми або пунктограми.
-        Створіть подібну картинку до певного правила і до конкретного слова.
-        Напишіть короткий твір, використавши фразеологізм або прислів’я з картинки тощо.
«Лайфхаки з української мови», або Українська мова для дорослих і школярів https://edera.gitbook.io/laifhaki-z-ukra-ns-ko-movi/
Цей онлайн курс ― спільна розробка EdEra та Освіторії. Він складається з 5 модулів, що налічують 16 тем, і триває загалом 5 тижнів по 4 години на тиждень. Лектором курсу є кандидат філологічних наук і вчитель української мови та літератури у столичній Новопечерській школі Ігор Хворостяний. Саме він відкриватиме для вас фонетику, орфографію, морфологію, синтаксис і стилістику української мови. Форма подачі матеріалу – відео з лайфхаками. Сумлінним студентам, які прислухаються до всіх корисних порад, обіцяють не лише комплексне знання мови, а й майстерність мовленнєвої комунікації. Також цей курс ― хороший помічник для учнів старших класів, які хочуть успішно скласти ЗНО. Кожен урок-лайфхак супроводжується робочими аркушами з завданнями для перевірки засвоєння знань і тестами. І навіть конспект писати не потрібно: за вас це вже зробили. Зручний та доступний інтерактивний конспект лекцій завжди напохваті за покликанням https://edera.gitbook.io/laifhaki-z-ukra-ns-ko-movi/. Для тренування вимови пропонується чимало скоромовок. А для кращого запам’ятовування правил використано мнемонічні підказки. Тож навчатися буде цікаво.

Вправи для вивчення української мови від «Тренажера з правопису української мови» https://webpen.com.ua/

Надзвичайно зручний ресурс для вивчення та засвоєння мови з великою кількістю завдань для самоперевірки. Усі правила супроводжуються відеоуроками, а також численними онлайн-вправами. Якщо у вас виникають складнощі з вибором правильного варіанта, можна натиснути кнопку «Підказка», і вам одразу запропонують відповідне правило. Кількість спроб необмежена. Крім того, постійно додаються нові завдання. Також на сайті можна знайти вправи за книжкою Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо», підготовлені за порадами, які сам автор виклав у своїй праці.

Українська література

Для опрацювання навчального матеріалу з української літератури під час карантину доцільно рекомендувати учням ознайомитися та скористатися матеріалами таких онлайн-ресурсів:
https://wisecow.com.ua/literatura/ukrayinska-literatura-v-imenax/ – курс лекцій від WiseCow. 39 поетів, драматургів та прозаїків оживають у небанальних історіях від Ярини Цимбал та Євгенія Стасіневича – чи не найкращих українських літературознавців сучасності. Від «канону» - Шевченка, Лесі Українки, Франка та Куліша - вони проведуть слухачів через неоромантизм, модернізм, футуризм та соцреалізм в українській літературі.
https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:Osvitoria_and_EdEra+lifehacks201+lifehacks201/about - онлайн-курс у формі корисних порад (лайфхаків), що допоможе простежити історію розвитку мистецтва слова від фольклору й перших писемних пам’яток до сучасної української літератури, опанувати базовими теоретико-літературними поняттями, виробити навички аналізу художніх творів. Рекомендуємо скористатися цим курсом як можливістю повторення та систематизації вивченого матеріалу, підготовки до ЗНО. 
Наводимо низку сайтів, матеріали яких можна рекомендувати учням для самостійного опрацювання тем, які мали б вивчатися упродовж березня. Це додаткові ресурси для опрацювання, адже головним залишається прочитання художніх текстів повністю або скорочено.
 5 клас http://svitliteraturu.com/load/dopomoga_uchnju_z_ukr_lit/5_klas_ukr_lit/t_shevchenko_ta_jogo_virshi_dlja_uchniv_5_klasu/56-1-0-858 Т.Г. Шевченко (анкета поета). Художня реальність, створена уявою митця за допомогою засобів образної мови. «За сонцем хмаронька пливе». «Садок вишневий коло хати...»
6 клас
https://www.youtube.com/watch?v=Ih-YZA7GEiI  Зіркова історія Всеволода Нестайка. http://booksonline.com.ua/view.php?book=45387 «Тореадори з Васюківки» (скорочено).
7 клас http://svitliteraturu.com/load/dopomoga_uchnju_z_ukr_lit/7_klas/virshi_v_simonenka_dopomoga_uchnju_7_kl/60-1-0-989.   Загальнолюдські цінності та ідеї у вірші «Ти знаєш, що ти – людина…».«Лебеді материнства». Романтичний порив, прагнення пошуку, відкриттів і самовідкриттів у поезії «Гей, нові Колумби й Магеллани…».
 8 клас http://svitliteraturu.com/load/dopomoga_uchnju_z_ukr_lit/8_klas/o_dovzhenko_nich_pered_boem_dopomoga_uchnju/62-1-0-1091 Олександр Довженко «Ніч перед боєм» – твір про героїзм, самовідданість, патріотичні почуття українців.
9 клас
https://www.youtube.com/watch?v=SfybK1XLjyQ Т. Шевченко (онлайн-курс).
 10 клас

https://www.youtube.com/watch?v=vRkiPEku83M Василь Стефаник. Українська література в іменах

https://www.youtube.com/watch?v=w2m6te-iHuk Василь Стефаник. «Камінний хрест» – психологічне розкриття теми еміграції.
11 клас

https://www.youtube.com/watch?v=ZU16kw_fDzU  Шістдесятництво ( онлайн- курс)

 https://www.youtube.com/watch?v=7GMS2GejAZE Василь Симоненко український поет-шістдесятник.

https://www.youtube.com/watch?v=XyhJNOSEDTM Дмитро Павличко. Вірш «Два кольори», який став народною піснею.

Корисні посилання для дистанційного навчання, підготовки до ЗНО (українська мова)
Відеоматеріали: 
Український лінгвістичний портал:
Підготовка до ЗНО з української мови і літератури - онлайн уроки: https://www.youtube.com/watch?v=Epu8MGBxdjo&list=PLo55sx3uqU0yOWWATpd_BevnS2W1E-9W3
Інтерактивні вправи з української мови: https://learningapps.org/index.php?category=100&s=

IXL - персональне навчання:
Корисні посилання для дистанційного навчання, підготовки до ЗНО (українська література)
Відеоматеріали:
Підготовка до ЗНО з української мови і літератури - онлайн уроки: https://www.youtube.com/watch?v=Epu8MGBxdjo&list=PLo55sx3uqU0yOWWATpd_BevnS2W1E-9W3
 Інтерактивні вправи з української літератури:
IXL - персональне навчання:



Немає коментарів:

Дописати коментар